Федерация профсоюзов Одесской области


Социальное страхование
Страховий стаж PDF Печать E-mail

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 95

https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2019/november/issue-95/article-105613.html

Для того щоб правильно обчислити суму виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, необхідно знати страховий стаж працівника. Зазвичай його обчислюють на дату прийняття працівника на роботу і фіксують цю інформацію, наприклад, у його особовій картці в графі «Додаткові відомості». Якщо працівник згодом захворіє, то до вже розрахованого на дату прийняття на роботу стажу просто додають стаж, зароблений за період роботи в цього роботодавця з дати працевлаштування до дня настання страхового випадку. Як же правильно обчислити страховий стаж? Розбираємося!

 
Щодо виплати допомоги по вагітності та пологам у випадку, коли працівниця частину відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами працювала PDF Печать E-mail

29.11.19

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105) страховий випадок за соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності – подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи, членів її сім'ї або іншої особи на отримання відповідно до цього Закону матеріального забезпечення або соціальних послуг.

 
Страховой стаж PDF Печать E-mail

29.11.19

Ушакова Лилия, эксперт по вопросам оплаты труда.

Для того, чтобы верно исчислить сумму выплат в связи с временной нетрудоспособностью, необходимо знать страховой стаж работника. Как правило, его исчисляют на дату приема работника на работу и фиксируют эту информацию, например, в его личной карточке в графе «Дополнительные ведомости». Если работник впоследствии заболевает, то к уже рассчитанному на дату приема на работу стажу просто добавляют стаж, заработанный за период работы у этого работодателя с даты трудоустройства до дня наступления страхового случая. Как же верно исчислить страховой стаж? Разбираемся!

 
Лікарняні за рахунок ФСС: як бути з округленням? PDF Печать E-mail

28.11.2019

Під час здійснення безготівкових розрахунків округлення не здійснюються. А як бути у ситуації, якщо лікарняні за рахунок ФСС необхідно видати готівкою? Чи потрібно повертати кошти, якщо округлення відбулося в більшу сторону?

 
Підтвердження страхового стажу працівника: звідки брати дані? PDF Печать E-mail

27.11.2019

Працівник при прийомі на роботу надав відомості про стаж за ф. №ОК-7. Страховий стаж з 2015 р. – 1 рік, 5 місяців, 10 днів. Працівник надав листок непрацездатності. Підприємство робить запит до ПФУ та отримує додаток 9 за період з 2004 року, а в цьому документі стаж – 5 років, 4 місяця, 20 днів. Чи може підприємство брати за основу додаток 9?

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 277