Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Особливості сезонної праці PDF Печать E-mail

05.06.20

Статтею 7 Кодексу Законів про працю України (КЗпП) передбачено, що особливості регулювання праці тимчасових і сезонних працівників встановлюються законодавством. На сьогодні в Україні є чинним (в частині, що не суперечить Конституції України та законодавству України) Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 року № 310-ІХ (далі — Указ № 310). Відповідно до ст. 1 зазначеного Указу сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише протягом певного періоду (сезону), але не більше 6 місяців.

 
Допомога по безробіттю. Відповіді на запитання PDF Печать E-mail

05.06.20

Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості продовжує щотижневе інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.

 
Верховный Суд определил, когда работодатель не может отстранить работника от работы PDF Печать E-mail

05.06.20

Суть дела: работник обратился в суд с иском к работодателю, в котором просил суд признать незаконными и отменить приказы об отстранении его от должности и введении для него режима простоя, а также взыскать средний заработок за время вынужденного прогула, пишет Юрлига. Истец отметил, что соответствующие меры были применены из-за того, что он отказался выполнять распоряжения руководителя.

 
Як роботодавцю залишити дистанційну роботу після карантину PDF Печать E-mail

05.06.20

На запитання відповідає провайдер «гарячої лінії» SUPport – компанія ASA.

На час карантину роботодавці були змушені швидко адаптуватися та приймати рішення з запровадження змін в організації режиму та способів роботи, змін в структурі штатного розпису та оптимізації своїх витрат. Зокрема, чимало роботодавців, в яких бізнес передбачає можливість працювати «поза офісом», переводили своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу.

 
Может ли работодатель задерживать выдачу трудовой книжки уволенному работнику ссылаясь на карантин PDF Печать E-mail

03.06.20

В управление Гоструда обратились с вопросом: «Подскажите пожалуйста выход из ситуации: 10.03.2020 г. я написала заявление на увольнение по соглашению сторон, директор сказал, что надо отработать 14 рабочих дней, я согласилась. Но с 16 марта ввели карантин, и я уже не работаю. Трудовую книжку поныне мне не вернули, списывая все на то, что в государстве карантин.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 211