Федерация профсоюзов Одесской области

Федерация профсоюзов Одесской области

Обращение Генерального секретаря МКП Шаран Барроу PDF Печать E-mail

29 вересня 2015 року Генеральний секретар МКП Шаран

Барроу звернулася до Президента України Петра

Порошенка з листом, в якому йдеться:

 
Фоторепортаж PDF Печать E-mail

07 октября 2015 г. состоялось пикетирование

здания Хозяйственного суда Одесской области.

 
Акция PDF Печать E-mail

 

 

26 августа 2015 г. состоялось пикетирование

здания Хозяйственного суда Одесской области.


Основанием стало заседание суда  по иску

прокуратуры Одесской области в Хозяйственный

суд о лишении права собственности и

пользования имуществом профсоюзов

области и передачи здания Дома профсоюзов

в собственность государства.


В акции приняли участие более 400 членов

профсоюза, как с многолетним стажем,

участвовавших своими взносами в

приобретение здания, так и молодых членов

профсоюза, познающих  силу

коллективных действий против произвола.


Заседание суда было перенесено, в связи с

болезнью судьи.

 
Акция 26.08.2015 г. PDF Печать E-mail

Фоторепортаж

 

 

 
Пресс-конференция PDF Печать E-mail

20 августа 2015 г. состоялась пресс-конференция, проведенная представителями Федерации профсоюзов Одесской области для средств массовой информации.

 
Пикетирование здания Облсовета PDF Печать E-mail

12 августа 2015 г. возле здания Одесского областного Совета депутатов перед началом сессии состоялось пикетирование, организованное членами профсоюза Одесской области. Основанием стала глубокая обеспокоенность членов профсоюза по поводу обращения прокуратуры Одесской области в Хозяйственный суд Одесской области с иском о лишении права собственности и пользования имуществом профсоюзов области и передачи здания Дома профсоюзов в собственность государства.

 
Нас поддерживают PDF Печать E-mail

 

У зверненні до Голови ФПУ Осового Г.В. Федерація профспілок Одеської області висловила глибоке занепокоєння з приводу звернення прокуратури Одеської області до Господарського суду Одеської області з позовом про витребування майна профспілок у власність держави.

 
Обращение PDF Печать E-mail

 

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК

ОДЕСЬКОЇ       ОБЛАСТІ

_______________________

 

07.08.2015 року  від імені Федерації профспілок Одеської області були направлені листи: Президенту України, Прем’єр - міністру України, Голові Верховної Ради України та Народним депутатам України, з таким змістом:

Федерація профспілок Одеської області висловлює глибоке занепокоєння  з приводу звернення  прокуратури  Одеської області до Господарського суду Одеської області з позовом про витребування майна профспілок у власність держави.

Підставою  для позову стало  звернення Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Пашинського С.В. до Генеральної прокуратури України щодо вжиття представницьких заходів з метою витребування з чужого незаконного володіння у державну власність адміністративної споруди, розташованої за адресою: м. Одеса, Куликове поле,1.

Вказану споруду Одеська обласна рада профспілок придбала  за залишковою вартістю по балансу – 1 837 018 карбованців, які були сплачені, та будинок 03.02.1984 передано Одеській обласній раді професійних спілок за актом передачі, про що зазначено і в позовній заяві.

Сам прецедент створює умови для ослаблення автономії профспілок в Україні, встановленої міжнародним правом, Конституцією  України,  ліквідації захищеності профспілок від зовнішнього втручання, у т.ч. з боку державних органів.

Вимоги, викладені в позовній заяві, істотно порушують правові засади діяльності профспілок як організацій громадського суспільства, підривають демократичні засади їх діяльності.

Держава забезпечує захист прав власності. Згідно зі ст. 13 Конституції України всі суб’єкти права власності рівні перед законом.

Посилання прокуратури Одеської області на вимоги законодавства стосовно передачі підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України,  у власність держави не стосується будівлі, в якій знаходиться Федерація профспілок Одеської області.

Просимо взяти до уваги, що спірний об’єкт нерухомості (будівля) не був майном громадської організації союзного підпорядкування, не перебував у віданні Української республіканської Ради профспілок, правонаступником якої після розпаду СРСР стала Федерація професійних спілок України та не є державною власністю, а був придбаний за кошти громадської організації -   Одеської обласної ради професійних спілок , правонаступником якої є Федерації профспілок Одеської області. 

Федерація профспілок Одеської області здійснює свою діяльність згідно з Конституцією України, законами України « Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про соціальний діалог», чинним законодавством України та об’єднує більш як 320 тисяч членів профспілок Одеської області.

Профспілки завжди стояли на захисті соціально-економічних прав та інтересів трудящих і в теперішній час є рівноправним партнером у соціальному діалозі з органами державної влади та місцевого самоврядування, а примусове витребування приміщення, яке є власністю Федерації профспілок Одеської області є прямим порушенням норм міжнародного права, Конституції України, Цивільного кодексу України та Міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною.

Сподіваємося на  взаємопорозуміння та підтримку.

Голова Федерації профспілок

Одеської області

В.В. Буратинський

 

 
Обращение Федерации профсоюзов Одесской области PDF Печать E-mail

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

09.07.2015. №01-123

Председателю Одесской

областной госадминистрации

Саакашвили М.Н.

 
Федерація профспілок Одеської області PDF Печать E-mail

Прообрази майбутніх профспілок зароджувались уже в ході страйків 70-80-х років ХІХ сторіччя. У ці роки в Одесі виникли різноманітні товариства взаємодопомоги за професійними ознаками. Пізніше робітники почали підпільно організовуватись для боротьби за поліпшення свого економічного стану. Про це красномовно свідчать протестні виступи портових робітників навесні 1903 року. Портовикам тоді вдалося домогтись від адміністрації певних поступок економічного характеру. Та головний підсумок полягав у тому, що в ході страйку в Одесі була створена перша професійна ланка – нелегальний страйковий комітет, що знаменував собою оформлення професійної спілки моряків і портовиків. У квітні 1905 року в результаті загального страйку, до якого приєднались 17 тисяч суднових та берегових робітників, розпочала свою легальну діяльність „Реєстрація суднових команд”. Через рік вона була перейменована в „Професійне товариство суднових команд Чорноморського торгового флоту в місті Одеса” і на той час була єдиною організацією в Росії, яка регулювала трудові відносини. Ідея обєднання отримувала все більше прибічників. Відтак, царська влада і роботодавці вдавались до будь-яких дій для придушення таких організацій. Профспілкові лідери пройшли через тюрми і каторгу, деякі з них отримали навіть смертну кару. Відтак діяльність продовжувалась в підпіллі та еміграції, випускались листівки і навіть газета „Моряк”.

У травні 1920 року було скликано перший губернський з’їзд професійних спілок, який заклав фундамент організованого профспілкового руху на Одещині, зібравши навколо себе трудящі маси і обравши першу Губпрофраду Одещини. На чолі губернської ради профспілок стояли Перепічко, Бровяков та Борисов.

Центроліт30 травня 1920 року офіційно вважається днем народження вищого профспілкового органу Одещини. За даними статзвітності Губпрофради загальна чисельність членів профспілок в м. Одесі на 1 січня 1923 року нараховувала 46 тисяч чоловік. Серед них були профспілки: металообєднання, текстильтресту, тютюнтресту, шкіртресту, хіміків, швейників та друкарів.

28 жовтня 1928 року проходив VIII зїзд Одеської окружної Ради профспілок (губернія була перетворена в територіальний округ).

В 1932 році вже діяла обласна Рада профспілок, яку очолював Ф.М. Кузьмиченко. На той СМІчас існувало 39 обкомів профспілок: земельних органів, медсанпраці, зернових радгоспів, місцевих підприємств, шоферів, судової прокуратури тощо.

В 1937 році була призупинена діяльність обласних Рад профспілок, а деякі профспілкові працівники репресовані. І лише в 1948 році назріла необхідність відновлення діяльності облпрофради. buy-soma-online.com

25-26 жовтня 1948 року в Одесі відбулась 1-а обласна міжспілкова конференція профспілок, на якій було організовано обласну раду профспілок. На першому організаційному пленумі Одеської облпрофради головою було обрано Кірсанова П.Т., відповідальним секретарем Валетчика О.В., а також президію у складі 7 чоловік. Протягом 11 років керівництво місцевими профспілковими організаціями здійснювалось лише центральними комітетами профспілок. Відсутність на місцях міжспілкових керівних органів призвело до розрізненості дій галузевих профспілкових організацій і не було налагоджено обміну профспілкової роботи. На відновлену обласну раду профспілок було покладено проведення міжспілкових заходів і координацію спільних дій профспілкових організацій, спрямованих на розгортання соціалістичного змагання за виконання і перевиконання підприємствами виробничих планів, на подальше поліпшення матеріально-побутового становища і культурного обслуговування робітників і службовців, узагальнення і розповсюдження досвіду профспілкової роботи, здійснення керівництва міжспілковими та фізкультурними закладами.

Одеський літейний завод20 грудня 1990 року на ХІХ Одеській обласній міжспілковій конференції профспілок відзначалось, що кризовий стан економіки, зниження життєвого рівня людей, перехід до ринку потребує від профспілок області об’єднання зусиль по захисту трудових, соціально-економічних прав і духовних інтересів трудящих, нових взаємовідносин, як внутріспілкових, так і з органами державної влади і господарського управління, місцевими радами, політичними партіями та громадськими рухами. Делегати прийняли постанову про створення Федерації професійних спілок Одеської області.

До складу Федерації профспілок Одеської області входять 27 галузевих членських організацій, Центральна Рада профспілки робітників морського транспорту України, Одеський дорожній комітет профспілки залізничників і транспортних будівельників та 10 профспілкових комітетів підприємств та установ м. Одеса. Загалом 4478 первинних профспілкових організацій чисельністю близько 450 тисяч членів профспілок. Найбільш чисельні членські організації профспілок: робітників морського транспорту, працівників освіти та науки, охорони здоров’я, комунального господарства, залізничників, держслужбовців, агропромислового комплексу. Охоплення профспілковим членством у цілому складає 95,5% від числа працюючих, студентів та учнів.

3 2002 року Федерацію профспілок Одеської області очолює Буратинський В’ячеслав 17 жовтняВасильович. На профспілковій роботі він з 1982 року.

Основними документами, якими керується організація у своїй роботі, є Конституція України, Закон „Про професійні спілки, їхні права та гарантії діяльності”, Кодекс законів про працю України, Статут ФПО, Генеральна та Регіональна угоди тощо.

Регіональна угода між Одеською облдержадміністрацією, обласною організацією роботодавців та Федерацією профспілок Одеської області була укладена однією з перших в Україні – у 1991 році. З виконкомом Одеської міської ради угода про співробітництво укладається регулярно з 1999 року. В регіоні діє також тристороння соціально-економічна рада, де соціальні партнери спільно вирішують назрілі питання. Крім цього, ФП Одеської області підписала угоду про взаємодію з Територіальною держінспекцією праці в Одеській області (в жовтні 2004 року), а також з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області (в травні 2005 року), з теруправлінням Держінспекції промнагляду за охороною праці в Одеській області (липень 2005 р.), з обласним центром зайнятості (у серпні 2005 р.), обласним відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань. Угода про співробітництво укладена з Федерацією профспілок Придністровської республіки.

Здійснюється обмін досвідом на міжнародному рівні: представники профспілок Швеції, Польщі, Німеччини, Норвегії, Росії, Молдови, Туреччини та інших країн відвідали Одесу з метою вивчення наших форм та методів роботи, а також керівники профспілок одеського регіону побували у своїх зарубіжних колег. Така співпраця продуктивно впливає на розвиток профспілкового руху.

Активно проводяться Дні ФПО в районах області, обласні семінари, круглі столи та навчально-інформаційні наради. Колективні договори в одеському регіоні укладено у понад 90 відсотків підприємств. Чисельність працівників, охоплених колдоговорами, складає понад 385 тисяч чоловік або 98% до середньосписочної кількості штатних працівників. Як крайній засіб відстоювання трудових прав та інтересів членів профспілок, ФПО та обласні комітети профспілок проводять акції протесту на регіональному рівні, а також беруть активну участь у Всеукраїнських акціях протесту профспілок. Здійснюється вагома правова допомога членам профспілок, у тому числі з участю правових інспекторів профспілок у судових розглядах позовів щодо порушення трудових прав.

Активно діє прес-центр ФПО, створений у жовтні 1997 року. З січня 1998 року виходить щомісячний прес-бюлетень „Одеспрофінформ”. На обласному державному телебаченні регулярно виходить півгодинна профспілкова телепередача. Голова Федерації профспілок Одеської області В.В.Буратинський частий гість у прямому телеефірі телекомпанії „Одеса плюс”. На прес-конференціях у ФПО переважно беруть участь близько 20-и представників ЗМІ, понад 10 представників телекомпаній. Випускаються журнали, буклети, методички, листівки та інш. Обкоми профспілок працівників охорони здоров’я, освіти та науки, ЦР профспілки робітників морського транспорту України мають власні газети.

Проводиться дитяче оздоровлення, в тому числі у двох дитячих оздоровчих закладах, які знаходяться у власності обласних організацій профспілок працівників держслужбовців, а також освіти та науки. Активізується робота з молоддю, залучення їх до профактиву та використання молодого потенціалу тощо

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 2