Федерация профсоюзов Одесской области


Профспілковий форум освітян Одещини PDF Печать E-mail

У непростих умовах адаптивного карантину, з дотриманням усіх санітарно-епідемічних норм у саду Будинку вчених 15 жовтня 2020 року відбулася ХХ звітно-виборна конференція Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У роботі конференції взяли участь директор Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Олександр Лончак, голова Федерації профспілок Одеської області В’ячеслав Буратинський.

Зі звітом про роботу Одеського обласного комітету Профспілки за період з травня 2015 року по жовтень 2020 року виступила голова обласної організації Ніна Дубовик. У звітній доповіді та у виступах делегатів були відзначені позитивні результати діяльності обласного комітету та окреслені проблеми, які потребують особливої уваги з боку профспілкових органів.

Зокрема наголошувалось на активній участі організаційних ланок обласної організації Профспілки в колективних акціях протесту, які організовували Федерація профспілок України, Центральний комітет Профспілки, Федерація профспілок Одеської області.

На підтримку соціально-економічних вимог спілчан від обкому Профспілки було направлено 172 звернення Президенту України, Голові Верховної Ради України, в Комітет з питань освіти, науки та інновацій, народним депутатам від Одеської області та керівникам фракцій у ВРУ, в Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики, в органи місцевого самоврядування та роботодавцям.

На підтримку вимог Профспілки під час прийняття закону «Про освіту» в Одеській області було зібрано більше 31 тисячі підписів освітян, під петицією проти законопроєкту 2681 підписалися 3078 спілчан.

Обласний комітет Профспілки в рамках обласної Угоди проводив політику соціального діалогу з Департаментом освіти і науки ОДА, органами управління освіти. Розвиток соціального партнерства знайшов своє відображення через укладання колективних договорів у закладах освіти, де були прописані додаткові соціальні гарантії для працівників. Загальна сума додаткових коштів, витрачених роботодавцями відповідно до колективних договорів понад обсяги, передбачені законодавством, склала 141461,0 тисяч гривень.

Учасники профспілкового форуму порушували нагальні проблемні питання, серед яких – підвищення заробітної плати освітян відповідно до норм Закону України «Про освіту», покращення матеріального забезпечення здобувачів освіти, особливості роботи в умовах адміністративно-територіальних змін, укрупнення закладів вищої освіти, створення опорних шкіл тощо.  Делегати зазначали, що керівники та актив організаційних ланок обласної організації усвідомлюють проблеми і виклики, які стоять перед освітянською Профспілкою, і готові до новацій і змін на краще.

Про роботу ревізійної комісії обласної організації доповіла член ревкомісії Тетяна Подгорець.

Головою обласної організації Профспілки делегати обрали Любов Корнійчук, бути заступниками голови в черговий раз довірили Ігорю Щедрову та вперше - Оксані Пушновій, голові Овідіопольської районної організації Профспілки.

Делегати конференції від імені всіх спілчан області щиро подякували за багаторічну сумлінну працю на посаді голови Ніні Олександрівні Дубовик та обрали її радником голови на громадських засадах.

Також були затверджені повноваження нового складу обласного комітету, ревізійної та мандатної комісій, делеговано представників до складу ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Ради Федерації профспілок Одеської області, обрано делегатів на ІХ з’їзд Профспілки та ХХVІ звітно-виборну конференцію ФПОО, внесені доповнення до положень про обласну організацію та ревізійну комісію обласної організації.

Делегати підтримали пропозицію голови обласної організації та рекомендували на посаду голови Профспілки Георгія Труханова, заступниками голови Любов Гарбаренко та Сергія Романюка; на посаду голови Федерації профспілок Одеської області - В’ячеслава Буратинського.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Одеської обласної організації Профспілки