Федерация профсоюзов Одесской области


Відпустка без зарплати на час карантину: чи нараховувати ЄСВ? PDF Печать E-mail

06.04.2020

З урахуванням змін до чинного законодавства, працівники йдуть у відпустку без збереження заробітної плати на час карантину. Якщо працівник буде знаходитися у такій відпустці повний календарний місяць, тобто оплата праці не буде нараховуватися взагалі, чи потрібно донараховувати та сплачувати ЄСВ від мінімальної зарплати?

Законом №530 було внесено відповідні зміни до статей, зокрема, доповнено ч. 4 ст. 84 КЗпП та ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки.

Наразі відповідно до цих змін, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається до терміну, визначеного ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки. Тобто в термін, в який надається відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин працівнику, що обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Якщо працівник  знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, ЄСВ не нараховується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску. Відповідно, немає потреби проводити донарахування до мінімальної заробітної плати, оскільки відсутня порівняльна база (дохід).

А у випадку, якщо б працівник підприємства знаходився лише якусь частину календарного місяця у відпустці без збереження зарплати і його дохід у вигляді заробітної плати за відпрацьований час не перевищував розміру мінімальної заробітної плати, то сума ЄСВ розраховувалася як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки єдиного внеску (п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Аналогічної думки дотримується і ДПС у листі від 10.02.2017 р. №2649/6/99-99-13-02-03-15.

Автор:

Щербина Світлана

Джерело

«Дебет-Кредит»