Федерация профсоюзов Одесской области


Інформуємо Держпраці про медогляди працівників на 2020 рік вчасно PDF Печать E-mail


15.11.2019

Представники роботодавців повинні надати Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в 2020 році

 

Держпраці у Дніпропетровській області нагадує, що процедуру проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та осіб віком до 21 року визначено Порядком № 246.

Представники роботодавців повинні надати до управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області заяву на ім’я начальника управління Толстогузова Андрія Борисовича щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в 2020 році.

До заяви додаються:

  • штатний розклад  або витяг з переліком усіх структурних підрозділів та всіх професій;
  • дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу.

Заяву з додатками необхідно надати або надіслати поштовим відправленням до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області поштова адреса: 49107, м.Дніпро, вул.Казакова, 3, офіційний E-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Після розгляду документів спеціалістом відділу з питань гігієни праці за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи складається Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам (далі – Акт) у 2020 році.

У разі відсутності даних лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, важкості і напруженості трудового процесу по кожному конкретному робочому місцю Акт не складається.  Роботодавцю надається відповідь з обґрунтуванням відмови в складанні Акту.

Нагадуємо, що при організації проведення лабораторних досліджень  необхідно врахувати  Вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, які затверджено наказом Мінсоцполітики № 207.

В подальшому, на підставі Акту роботодавець протягом місяця складає чотири примірники поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам у 2020 році (далі - Список) та погоджує їх з фахівцем відділу з питань гігієни праці. Один примірник Списку залишається на підприємстві, другий - надається закладу охорони здоров’я для проведення медичного огляду працівників, третій - надається до відділу з питань гігієни праці управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, четвертий - робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Далі роботодавець укладає договір про проведення медогляду лише з тим закладом охорони здоров’я, який має другу, першу або вищу акредитаційні категорії, ліцензію на здійснення медичної практики, у якому створено комісію з проведення медичних оглядів (далі - Комісія), а лікарі пройшли підготовку з професійної патології.

Заклад охорони здоров’я складає план-графік проведення медичного огляду працівників підприємства та погоджує його із роботодавцем та територіальним закладом Держпраці.

Роботодавець має забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медогляд та обстеження.

За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) Комісія закладу охорони здоров’я складає Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників (далі - Заключний акт), який складається у шести примірниках – один примірник залишається в закладі охорони здоров’я, що проводив медогляд, інші надаються роботодавцю, представнику профспілкової організації або вповноваженій працівниками особі, закладу охорони здоров’я, профпатологу, територіальному органу Держпраці, робочому органу виконавчої дирекції Фонду.

Фахівці відділу з питань гігієни праці під час підписання Заключного акта надають рекомендації щодо покращення умов праці та профілактики професійних захворювань, які  обов’язкові для виконання.

При підписанні Заключного акту роботодавець надає інформацію про виконання заходів, запропонованих у Заключному акті за попередній рік та інформацію щодо осіб, які не пройшли медичний огляд та причин, з яких вони не пройшли медичний огляд.

Зразок заяви щодо організації медичних оглядів (завантажити).

Джерело

Держпраці у Дніпропетровській області

«Дебет-Кредит»