Федерация профсоюзов Одесской области


Семінари: як відображати в обліку PDF Печать E-mail

Відкриваємо секрети і тонкощі

Нерідко перешкодою для підвищення професійного рівня на семінарах стають сумніви керівництва та бухгалтерії щодо того, як відображати такі витрати і як класифікувати такі заходи.Ось що радять експерти семінару
«Про податки та бухгалтерський облік»

Зверніть увагу на важливі нюанси:

  • Витрати на семінари в податковому обліку слід відображати в складі інформаційних і консультаційних послуг (п.п. «г» п.п. 138.10.2 ПКУ), а не як витрати на навчання працівників (п.п. 140.1.3 ПКУ).
  • Якщо семінар проходить в іншому населеному пункті, службове відрядження оформлюється наказом керівника про службове відрядження, в якому зазначаються посада і П. І. Б. відрядженого працівника, мета відрядження, період (строк) відрядження.
  • Після закінчення відрядження працівник, який відвідав семінар, в обов'язковому порядку повинен оформити і подати на затвердження керівнику авансовий звіт про понесені витрати на відрядження.
  • Слід отримати від організаторів семінару як підтвердний документ учасника Акт про надання інформаційно-консультаційних послуг, при цьому платник податку на прибуток, який оплатив участь свого співробітника в семінарі, має право на податкові витрати в частині вартості такого семінару, зазначеної в акті.